top of page
Yukarı Running
arzu kulak kimdir

Arzu Kulak

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun olduktan sonra Türkiye'de; muhabirlik, editörlük, Amerika’da Türkçe yayımlanan gazetede genel yayın yönetmenliği yaptı. 

Reklamcılığın ve sosyal medyanın anavatanı New York’ta sosyal medya pazarlamacılığına büyük ilgi gösterdi. Sosyal medya ve pazarlama hakkında daha fazla bilgi edinmek için Fordham Üniversitesi: Sosyal Medya Pazarlaması ve New York Üniversitesi’nde (NYU) CNN’in yapımcılarından biri olan Jennifer Mattson’dan ‘Web Dijital Gazeteciliği İçin Yazma’ eğitimleri aldı. Amerika’da eğitim alırken restoranlarda hosteslik yapmaktan tutun kozmetik markalarının satıcılığına  birçok işte çalıştı. Çalıştığı işyerlerindeki günlük işlerin yanı sıra sosyal medya hesaplarını da yönetmeye başladı. Böylece birebir müşterilerle ilgilenip işin içinden edindiği tecrübeleri görsel ve içerik üretimi şeklinde dijital medyada birleştirme fırsatı buldu. 

Girdiği işlerde gösterdiği sorumluluk ve gayretiyle kısa sürede yönetici pozisyonuna getirildiği için kendini marka ve şirketlerin yönetim sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde donatmak istedi ve New York’ta Monroe College'da pazarlama konsantrasyonu ile MBA yaptı. Amerika’da yedi yıl yaşayıp çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü. Şimdi hayallerinin Türkiye ayağını gerçekleştiriyor ve Ajans Be Nice’ın New York ofisini oluşturmak için gün sayıyor. 

New York’ta Amerikan firmaları ile çalışma fırsatı yakalayan böylece Amerikalıların düşünme ve çalışma tarzıyla Türkiye’de bir sentez oluşturmayı amaçlayan Arzu, markaların var olma hikayelerini, dünya mutfaklarını, farklı kültürleri tanımayı, bisiklet sürmeyi, uzun yürüyüşleri, öğrenmeyi ve canlı performanslarla Jazz müzik dinlemeyi seviyor. 

Çapa 1
bottom of page