top of page
Yukarı Running
busra tatar kimdir

Büşra Tatar

1989 yılında Kadıköy doğdu ve o günden beri hala Kadıköy’de yaşıyor. 2004 yılında, onun için harikalar diyarı olan, Türkiye’nin en büyük festivali Rock’n Coke’a katılımcı olarak gittiğinde, daha prodüksiyonun ne olduğunu bilmeden, ‘’Ben bu işi yapmayalım’’ dedi. Senelerce sadece sahne işlerinin içinde olmayı hayal etti. Bu sırada müzik ile de arası çok iyiydi. Bir yandan bas gitar dersleri alırken bir yandan da konservatuara hazırlanıyordu. Fakat elinin sakatlanması nedeni ile müziği de, konservatuara girebilmek için aldığı dersleri de bırakıp radikal bir kararla Sakarya Üniversitesi’nde Turizm ve Otelcilik okudu. Ama istediği iş en başından beri bu değildi. Stajını bitirip İstanbul’a geri döndüğünde sahne sanatları ile ilgili işler yapabilmek için yollar aramaya başladı. 2010 yılında Pozitif Müzik’e girerek hem hayalini kurduğu iş için ilk adımını attı, hem de bu hayalin nedeni olan festivalde, yani Rock’n Coke 2011’de, Housing departmanında asistan olarak Filiz Küçük’ün yanında çalıştı.

Pozitif’ten ayrıldıktan sonra yoluna freelance olarak devam edip proje bazlı işlerde çalıştı. 2012 yılında ise en çok okumak istediği bölüm olan felsefeyi kazandı.  Eğitimini ve çalışma hayatını birlikte sürdürdüğü bu dönemde, Rock’n Coke 2013 kariyerinde ve özel hayatında yine dönüm noktası oldu. Ayşenur Ülvan ile bu festivalde tanıştılar.

2013’ten sonra birçok festivalde Event Manager ve Hospitality Menager olarak çalıştı.

2015 yılında BlueChip etkinlik ajansında bir süre Production Manager olarak çalıştı ve bu sayede kurumsal firmaların etkinliklerinde de Freelance Event Manager olarak çalışmaya başladı.

2015 yılında ayrıca Türkiye’nin en önemli sanatçı ekipleriyle çalışma fırsatı yakaladı. Bu sayede birçok sanatçının kliplerini çektiği, konser organizasyonlarını düzenlediği ve hatta bookinglerini üstlendiği yeni bir alan açıldı. O günden bu yana da Mabel Matiz, Göksel, Yalın gibi birçok isimle birlikte çalıştı. Ayrıca 2016 yılından beri de Sertab Erener ekibinde Tour Menager olarak çalışmaya devam etmekte.

İşini en çok sorun çözme, bir fikir ya da bir hayal ile başlayan projelerin yaratım aşamasında yer alma, yeni yerler görme ve insanlarla tanışma fırsatı yarattığı için seviyor.

bottom of page