top of page
Veranova Home Corporate Idientity.jpg

"Bring Nature Home with Style"

Veranova Home’un Marka Dönüşümü ve Sürdürülebilir Odaklı Strateji

Müşteri Hedefi:

Ev tekstil ürünleri üreten markalarımızdan Veranova Home, Amerika'daki tüketici kitlesine ulaşmak ve sürdürülebilir, doğal ev tekstili ürünleriyle tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kurumsal kimliklerini ve ürün geliştirme süreçlerini yeniden tasarlamak istedi

Ajans Be Nice’ın Stratejik Yaklaşımı:

Adım 1: Müşteri İhtiyaçlarının Analizi

Öncelikli olarak markamız Amerika'daki tüketicilere ulaşmak istiyordu. Bu noktada tüketicilerin ihtiyacı olan sürdürülebilir, %100 doğal, paketinden ürünlerde kullanılan tüm materyallere kadar her bir parçanın geri dönüştürülebilir olması önemliydi.   Ajans Be Nice, Veranova Home'un hedef kitlesinin sürdürülebilir, geri dönüştürülebilir ve doğal ürünlere olan talebini anlamak için kapsamlı bir pazar analizi yaptı.

Tüketicilerin çevre dostu ürünlere duyduğu talep ve sürdürülebilirlik konusundaki artan farkındalık üzerine odaklandı. Uzun süren araştırma ve iş geliştirme süreçlerinden sonra hedef kitlenin ihtiyaçlarına yönelik ürünlerin yeniden üretilmesi ve tasarlanmasını sağladık

GİNKGO BİLOBA AĞACI_edited.png
Adım 2: Marka Kimliği Yeniden Tasarımı

Bu noktada markanın eski logosunu yeniden ele aldık. Markanın uzun yıllara dayanan bir tekstil üreticisi olması, nesilden nesile aktarılması hikayemizin önemli bir parçasıydı. Bu nedenle Ginkgo biloba (Tapınak ağacı) ağacı markamızın hikayesini yeniden yazacağımız harika bir tamamlayıcıydı.

“Ginkgo Biloba günümüze hiçbir yakın türü veya benzeri kalmamış, tamamen benzersiz bir ağaç. Bilinen yaşayan fosil türlerinin en güzel örneklerinden biri. Ginkgo yaşayan bir fosil. Permiyen dönemine (270 milyon yıl önce) ait Ginkgo fosilleri, günümüz ginkgolarıyla kolaylıkla ilişkilendirilebilir. Bu nedenle dinozorlarla yan yana yaşadı.”  Bu ağacın geçmişinden ilham alarak logomuzda Ginkgo ağacının yaprağına yer vermeye karar verdik ve markamızın ruhuna uygun, markanın doğal, benzersiz ve köklü geçmişini yansıtan yeni bir logo tasarladık.

Veranova Home Logo.jpg
Veranova Home Amblems.jpg
Veranova Home Font Family.jpg
Adım 3: Slogan Oluşturma ve Misyon Belirleme

Tabi bu ruha uygun da bir sloganımız olmalıydı. “Sürdürülebilir bir tarzla doğayı evinize getirin - Bring nature home with sustainable style” markayı tamamlayan harika bir slogan oldu.

Logomuza ve çıktığımız yolu destekleyen güçlü bir misyon yazmamız gerekiyordu. Ama öncelikle bu markayı tanımlayan 3 kelimenin neler olabileceğine odaklandık ve “Peace - Love - Relax” kelimelerini belirledik. Bu kelimelerin ve şirketin kuruluş hikayesinden yola çıkarak da misyonumuz ortaya çıktı.  

Veranova Home Family Symbols tr.jpg
Veranova Home Slogan.jpg

MİSYON

 "Veranova Home olarak sürdürülebilirliğin sadece bir trend değil, bir yaşam biçimi olduğuna inanıyoruz. Kendi evlerimizde yaptığımız seçimlerin çevre ve etrafımızdaki dünya üzerinde doğrudan etkisi olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle ürünlerimizde yalnızca en iyi, sürdürülebilir malzemeleri ve üretim yöntemlerini kullanmaya kararlıyız.  Sadece güzel değil, aynı zamanda sorumluluk sahibi, yüksek kaliteli nevresimler yaratmak için çevre dostu ve etik yöntemler kullanmanın önemine inanıyoruz." misyonunu yazdık.

Veranova Home Colors.jpg
Veranova Home Pattern.jpg
Veranova Home Labels and Box Design.jpg

SONUÇ

Ajans Be Nice'in stratejik yaklaşımı sayesinde, Veranova Home markası Amerika'daki tüketicilere ulaşmak ve sürdürülebilirlik odaklı ürünler sunmak için başarılı bir dönüşüm geçirdi. Yeniden tasarlanan marka kimliği, doğallık ve çevrecilik değerlerini yansıtarak tüketiciler üzerinde olumlu bir etki yarattı. Ajans Be Nice, markanın kuruluş hikayesinden ve değerlerinden yola çıkarak, markanın ruhunu ve hedeflerini doğru şekilde ifade eden stratejiler geliştirmeye odaklandı.

Bu vaka çalışması bizlerin, stratejik pazarlama ve marka iletişimi konusundaki uzmanlığımızı ve Veranova Home'un sürdürülebilirlik odaklı dönüşüm sürecini başarıyla yönetme yeteneğimizin bir parçasıdır.

veranova home thanks card design.jpg
bottom of page