top of page

Let Us Be Nice: “Gelecek Kadındır”

Güncelleme tarihi: 4 Ara 2022

“Gelecek Kadındır” sloganıyla yola çıkan Let Us Be Nice, kadın gücünü herkese göstermek istiyor.


Marie Curie, Oprah Winfrey, Angela Merkel, Güler Sabancı, Kamala Devi Harris, Nene Hatun, Safiye Ali, Sabiha Gökçen, Jane Austen, gibi kendini yetiştirmiş, güçlü, dünyada değişim yaratmış birçok kadın var. Daha adını sayamadığımız niceleri, kadınlara dayatılan sınırların ötesine geçip, pes etmeden kadınların gücünü ve neler başarabileceklerini gösterdi. Biz de Let Us Be Nice olarak, “Gelecek Kadındır” sloganıyla yola çıktık.


Let Us Be Nice, gücünü geçmişe, bugüne ve geleceğe yön veren kadınlardan alıyor. Markanın amacı, kadının gücünü ve başarabileceklerini herkese göstermek ve kadınların geleceği oluşturmasına yardım etmek.


Kadının sosyal ve ekonomik hayatın içerisinde ayakta kalmasını amaçlıyor

Kadına şiddet, tecavüz, taciz ve mobbing gibi sorunların yanı sıra kadınlara önyargıyla bakan toplum ve iş dünyası, cinsiyet farklılığından doğan maaş eşitsizliği, yavaşlayan ekonomi, iş kayıpları, sosyal eşitsizlik ve Covid 19 ile birlikte artan finansal yükleri kadınların günümüz sorunları arasında yer alıyor. Ama tüm bunlar geleceği değiştiremeyecek ve gelecek, kadın olacak.


Let Us Be Nice kadınlara sevdikleri işi yapabileceklerini hatırlatıyor

Let Us Be Nice, uzun süre üst düzey pozisyonlarda görev almış ve farklı nedenlerle işlerinden ayrılmış, ayrılmak zorunda kalmış kadınları, yapmaktan mutlu oldukları işlerle buluşturma hedefini taşıyor. Kadınlara mutsuzlaştırıldıkları, eşit ödeme ve kıdem haklarının verilmediği bir düzene zorunlu olmadıklarını ve sevdikleri işi yapabileceklerini hatırlatıyor, yön gösteriyor.


El emeği ürünler yaşamsal ve toplumsal değerlerin simgesi

El emeği, sanatsal ve sembolik seramik takıların yaratım, tanıtım ve satış sürecine dâhil olan kadınlar, birlikteliğin verdiği güç ile toplumda unutulan, göz ardı edilen, yok edilmeye çalışılan konumlarını savunarak toplumsal farkındalığı artırma misyonunu sahipleniyor.

Let Us Be Nice, sadece kadını değil, toplumda unutulan, göz ardı edilen, yok edilmeye çalışılan varlıkları ve değerleri de sahiplenerek ve onlara sıkı sıkıya sarılarak koleksiyonlarını yaratıyor. Be Nice to Women, Be Nice to Oceans, Be Nice to Forests, Be Nice to Human, Be Nice to Nature, Be Nice to Children, Be Nice to Animals, Be Nice to Love gibi koleksiyonlarla bu değerlere vurgu yapıyor.


Be Nice

İngilizce “Nice” kelimesi, iyi, güzel, hoş, nazik, zarif, cana yakın gibi anlamlara geliyor. Türkçemiz kadar zengin değil ancak bir kelime ile tüm bu sahip olmak istediğimiz özellikleri dile getirebiliyoruz. Aynı zamanda evrensel bir hedefimiz olduğu için, geniş kitlelerce anlaşılmasını istiyoruz. ”Be Nice“ bu fikirden yola çıkılarak hayata geçirilmiş olup, her bir koleksiyonda kadına, çocuğa, hayvanlara, doğaya, okyanusa, ormana, insana, sevgiye yönelik bu yaklaşımı savunuyor. Her şey bir farkındalık. Bu nedenle markanın daha fazla sosyal fayda sağlayabilmesi amacıyla koleksiyonların konusuna göre belirlenen derneklere de elde edilen gelirin bir kısmının bağışlanması amacını taşıyor.


Sosyal platformumuz olan Instagram sayfamız @letusbenice ‘ı takip edebilir, ya da işsiz kalan, ancak üreten kadınlara destek olmak için koleksiyon ürünlerini satın alabilirsiniz.


Let Us Be Nice, Ajans Be Nice’ın bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilmiştir.


Ajans Be Nice, kurucuları ve çalışanları sadece kadınlardan oluşan Stratejik Pazarlama ve Marka İletişimi Ajansı’dır.


BASIN YANSIMALARI


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page