top of page

Instagram'ı Facebook Sayfanıza Bağlamanın Yöntemi ve Avantajları

Güncelleme tarihi: 20 Oca

Küçük işletmelerden orta ölçekli işletmelere birçok firma artık dijital dünyada da markalarını tanıtmak, hatta online hizmetler vermek istiyor. İşletmelerinin envanteri, kar zarar tablosu, tanıtımı derken bir de sosyal ağlarda var olması için elinden geleni yapan şirket sahipleri ve yöneticilerine Ajans Be Nice olarak yardımcı olmak istiyoruz. Instagram'ınızı Facebook sayfasına nasıl bağlayacağınızı ve hesaplarınızı bağlayarak yararlanabileceğiniz avantajları sizler için derledik.Instagram'ınızı neden bir Facebook sayfasına bağlamalısınız? Avantajları nelerdir gelin birlikte değerlendirelim?


Müşteri güveni oluşturabilirsiniz!

Hesaplarınızı birbirine bağlayarak, takipçilerinize güvenilir ve sorunsuz etkileşimler sunabilirsiniz. Müşteriler size farklı kanallardan ulaştığında çevrimiçi mesajları gözden kaçırmadan hızlı yanıt vermenizi kolaylaştırır. Ulaşılabilir olduğunuzu gösterip müşteri güveni oluşturabilirsiniz.


Platformlar arasında gönderi planlamanız için hesaplarınızı bağlamanız gerekir.

Daha keskin iç görüler elde edebilmek ve her iki platformdaki verileri karşılaştırıp kıyaslayabilmeniz kendi organik göstergeleriyle reklam alanlarınızı hedef kitlenizi belirlemenizi kolaylaştırabilirsiniz. Promosyon alanlarınızı buna göre belirleyebilirsiniz.


Daha iyi reklamlar yayınlayabilirsiniz

Her iki platformda da reklam yayınlamanıza ve bunlar için tek bir yerden ödeme yapmanıza olanak tanır.


Instagram mağazası açabilirsiniz

Instagram'da ürün veya hizmet satmakla ilgileniyorsanız, bir mağaza açmak için bağlantılı bir Facebook sayfasına ihtiyacınız var. Hesapları bağlayarak, işletme bilgilerini senkronize edebilir ve randevu düğmeleri ve bağış etiketleri gibi özellikleri kullanabilirsiniz.


Instagram hesabınızı bir Facebook sayfasına nasıl bağlayabilirsiniz?

Facebook sayfasının yöneticisi olduğunuzdan emin olun.

Instagramınızı işletme hesabına dönüştürün. (Profilinize gidin ve sağ üst köşedeki simgesine dokunun. Sırasıyla; Ayarlar, Hesap ve İşletme Hesabına Geçiş Yap’a dokunun ve onaylayın.)


Ardından Facebooktan şu adımları izleyin:


1. Facebook'ta oturum açın ve soldaki menüden Sayfalar'ı tıklayın.

2. Facebook sayfanızdan Ayarlar'ı tıklayın.

3. Aşağı kaydırın ve sol sütundan Instagram'ı seçin.

4. Hesabı Bağla'yı tıklayın ve Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.


Instagram'dan:


1. Instagram'da oturum açın ve profilinize gidin.

2. Profili Düzenle'ye dokunun.

3. Herkese Açık İşletme / Profil Bilgileri altında Sayfa'yı seçin.

4. Bağlanmak istediğiniz Facebook sayfasını seçin. Henüz hesabınız yoksa Yeni Bir Facebook sayfası oluştur'a dokunun.


İşte bir Facebook işletme sayfasını Instagram hesabınızla bağlamanın avantajları ve yolunu sizlere sıraladık. Tüm bu işler size çok karışık geliyorsa Ajans Be Nice Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Böylece sosyal medyadaki varlığınızı yönetirken zamandan tasarruf edip hedef kitlenizi dijitalde yakalamanız için profesyonel destek alabilirsiniz.


Kaynak: Hootsuite
Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글

별점 5점 중 0점을 주었습니다.
등록된 평점 없음

평점 추가
bottom of page